imet-radio.cz > Produkty > Rádiové dálkové vysilače > ZEUS rádiový dálkový ovladač > ZEUS - volitelná výbava a příslušenství

M550 ZEUS

Řešení pro standardní a speciální aplikace

Vysílač  ZEUS   je kombinací pokročilého  ergonomického designu a funkčnosti požadované pro standardní aplikace jako jsou věžové jeřáby, jeřáby ve výrobních halách, menší betonové pumpy, vysokotlaká a vakuová mobilní čerpadla a mnoho dalších aplikací pro které jsou tyto ovladače svými ovládacími prvky vhodné.

Ovladač ZEUS má kompaktní velikost, ale přesto je zde spousta místa pro joysticky, ON/OFF přepínač a proporcionální ovládací prvky, který ze ZEUSe dělají snadno přizpůsobitelný ovladač pro speciální aplikace.

Rozměry: 212 x 133 x 147 mm  
Hmotnost: 1090g
  212 x 169 x 147 mm
 

prislusenstvi ke stazeni prijimace ukazky aplikaci poptavka

Volitelná výbava

LCD A LED DIPLEJ PRO ZPĚTNOU VAZBU DAT … Informace pro Vaše bezpečí

tl_files/imet/images/detail/zeus-displey.jpg

Všechna rádiová dálková ovládání řady M550 mohou být vybavena zpětnou vazbou (DATA-FEEDBACK). Informace a parametry, které jednotka získá, jsou zobrazovány na alfanumerickém LCD nebo LED displeji. Tím má obsluha tyto aktuální informace vždy doslova po ruce…

(např. vážící systém, měření vzdáleností, výška zdvihu, rychlost větru …atd)

 

tl_files/imet/images/detail/wave-data_feedback.jpg

ZÁSUVKA PRO SERIOVÉ PROPOJENÍ

tl_files/imet/images/detail/zeus-zasuvka.jpgPro všechny potřeby

Vysílací jednotky ZEUS a THOR mohou být vybaveny sériovou připojovací zásuvkou k přijímači. Přímé kabelové spojení eliminuje potřeby pro rádiové spojení, tím předchází problémům týkající se rušení signálu nebo použití v místech kde není použití rádiové frekvence povoleno nebo pokud dojde k vybití baterií.

DYNAMICKÉ OVLÁDÁNÍ RYCHLOSTI (DSC)

tl_files/imet/images/detail/zeus-ovladani.jpg

Pro přesnost

Situace, které vyžadují po manipulačním zařízení přesné manévrování za snížené rychlosti jsou stále častější. Od teď díky funkci DSC nejsou různé náklady ani přesnosti problém a mohou být okamžitě vyřešeny pomocí jednoho kliknutí, které provede operátor přímo na dálkovém ovládání vybaveném DSC. Je možné okamžitě upravovat úroveň pomalé rychlosti ("hlemýždí chod") pro nastavení optimální reakce jednotky během specifických pracovních podmínek.

tl_files/imet/images/detail/dsc.png

PWM POHON

tl_files/imet/images/detail/zeus-pwm.jpg

Rekonstrukce vašeho starého hydraulického jeřábu.

Je Váš jeřáb vybaven pouze manuálními mechanickými ovládacími prvky?

Máme pro Vás řešení, pokud chcete udělat ovládání jednodušší, bezpečnější a efektivnější: HYDRA-SYSTÉM. Systém

.Systém elektro-hydraulických pohonů, který může být spojen s rádiovým dálkovým ovládáním, bez potřeby navařování komponentů a se zachováním původního hydraulického systému.

Hlavní vlastností HYDRA-SYSTÉMU IMET je nezávislost vlastního hydraulického okruhu na okruhu jeřábu kde je instalovaný díky důmyslnému ovládacímu panelu.

NAVÝŠENÍ ZDVIHU PÍSTŮ

tl_files/imet/images/detail/zeus-navyseni.jpgSada rozšiřuje chod pístu na +/- 20 mm je k dispozici pro použití u nestandardních aplikací.

SPECIÁLNÍ ADAPTÉR

tl_files/imet/images/detail/zeus-adapter.jpgUrčený speciálně pro...

Pohon APT400 je možné díky mechanickým adaptérům  přímo propojit s manuální ovládáním výrobců Waloil SD6, SD8, Galtech  a Parker. Tato konfigurace vyžaduje demntovat táhla.

RÁDIOVÝ PŘEVADĚČ

tl_files/imet/images/detail/wave-transponder.jpgRádiový převaděč IMET byl navržen pro překonání kritických překážek rádiového vysílání od operátora k přijímači umístěnému na stroji. Tím může být užitečný při řešení situací , kde je potřeba překonat větší limity než obvykle. Za normálních podmínek je pokrytí přibližně 100mm ale přítomnost zesílené betonové nebo kovové stěny a přírodních překážek může výrazně narušit rádiový přenos. Uživatelé čistících strojů, jeřábů a lesní techniky se často s těmito problémy potýkají. Kompaktní rozměry boxu v krytí IP65 s bateriovým napájením, umožňuje snadné a rychlé umístění transpondéru na požadované místo. Může být používán se všemi systémy IMET řady M550S pomocí jednoduché synchronizační procedury. Původní rádiové dálkové ovládání může být stejně tak používáno i v základní konfiguraci pouze s vysílačem a přijímačem.

DODÁVANÁ SADA:

Dodávaná sada zahrnuje A M550TPDR transpondér, nabíječku baterií, vyjímatelnou dobíjecí baterii Ni-MH, návod k použití, CE prohlášení o shodě

MULTI- PŘÍJÍMAČOVÁ A/NEBO MULTI-VYSÍLAČOVÁ KONFIGURACE… větší počet? Není problém!

IMET poskytuje uživatelům speciální konfiguraci která umožňuje prostým použitím výběrového tlačítka, alternativní spojení přijímače s vysílací jednotkou nebo od vysílače k jednomu nebo více přijímačům.
a) Konfigurace umožňující splnit i ty nejobtížnější provozní požadavky v oblasti řízení jeřábů: Tandem, Ujmout se/ Opustit, Nadřazený/Podřazený

b) Volitelné přijímače: umožňují volbu od jednoho do 8 přijímačů nebo 8 kombinací více přijímačů.

HAC PŘIJÍMAČ S CERTIFIKACÍ ATEX

tl_files/imet/images/detail/wave-hac.jpgJednotka skupiny II.
Jednotka je určena k použití v prostředí, kde je vysoké riziko výbušné atmosféry způsobené plynem, výpary, mlhou nebo kombinací vzduchu s prachem.
Ochranný systém před potenciálně výbušnými plyny a prachem.
Jednotka zůstává napájena a ovládána v zónách 1,2 (G) a 21, 22 (D)
Nevýbušné provedení krycího boxu.
Teplotní třída 85°C;
Kompletně chráněno před prachem a silným vodním proudem (IP66). Zásuvka s 1” IOS7/1RC a ¾” IOS7/1RC ochranou pro kabely s touto specifikací.:
ATEX Ex ll2GD Exd llC IP 66; Přístupový rozsah 70m.

tl_files/imet/images/detail/wave-atex.jpg

 

Příslušenství

CB3600 NABÍJEČKA BATERIÍ

tl_files/imet/images/detail/wave-nabijecka.jpg

Úplná energie.

IMET dodává nabíječku baterií jako příslušenství sady rádiového ovládání, která dokáže pracovat s napětím 11 – 32 Vdc (se zástrčkou do cigaretové zásuvky v autě)  nebo 230 Vac (s klasickou zástrčkou).
Krytí je IP30 a pracovní teplota od 0 do + 35°C. Díky promyšlené konstrukci tohoto zdánlivě jednoduchého příslušenství je proces dobíjení přizpůsoben vnitřní charakteristice NiMH akumulátoru  a stejně tak i počátečnímu stavu baterie. Výsledkem je dobíjecí proces, který je vždy optimálně proveden v nejkratším možném čase. (max 3 hodiny pro plné nabytí)

Rozměry: 75 x 49 x 156 mm
Hmotnost:  251 g

BE 5500 BATERIE

tl_files/imet/images/detail/wave-baterie.jpg

Pro trvalou autonomii.

Pro garanci až 3 hodin autonomie při souvislém používání jsou součástí příslušenství dvě NiMH vyměnitelné, dobíjecí baterie, které v porovnání s předchozím generací NiCd baterií zaručí delší životnost. 

OPASEK

tl_files/imet/images/detail/zeus-opasek.jpgSoučástí standardní sady je praktický a silný opasek.